piektdiena, 2011. gada 28. janvāris

Ziemassvētki pēc Ziemassvētkiem

Vispirms gribu pateikt paldies Kasparam Poriņam no Talsiem, kas bija pietiekoši atsaucīgs un čakls, lai atsūtītu man dažus papīrīšus. Tiesa, tikai viens man bija jaunums, toties tas pats - īpašs: Talsu novada Bērnu un jauniešu centra "Gotiņa"! Lūk:

Nr 34IP

Raiņa vārdiem sakot: "Ikkatram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek"!

Kaspara vēstuli es saņēmu 11.janvārī, kad apmeklēju manu pēdējā laikā iecienītāko iestādi Madonā jebšu pastu, bet 22. janvārī es saņēmu otru vēstuli no Valda Lūša, kas bija mazāk apjomīga nekā pirmā un tajā bija pavisam neseni "Gotiņu" papīrīši, tomēr arī te man atradās divi jaunumi - Ziemsvētku gotiņas ar redzētu dizainu, bet neredzētiem pantiem, starp tiem viens, kas man šķita jo sevišķi interesants, jo tas ir pagaidām vienīgais pantiņš manā Latvijas Gotiņu kolekcijā, kas nav tautasdziesma:

Balts sniedziņš snieg uz skujiņām
Un, maigi dziedot, pulkstens skan...
Mirdz šur tur ciemos ugunis,
Un sirds pukst aplaimota man.

***

Bet tas nebūt nav viss par Ziemassvētkiem janvārī! 

Kādu skaistu dienu man piezvanīja Bergs, pazīstams arī kā Iveta Berga-Muižniece, un pastāstīja man par "Saldus pārtikas kombināta" visjaunākajām Ziemassvētku gotiņām, ko viņa esot iepirkusi un grasās sūtīt man (bez satura, protams). Jocīgi! Ziemassvētki taču jau garām! Svētku laikā es biju cītīgi pārbaudījusi konfekšu plauktus visos iespējamajos veikalos, un atradusi tur šo to jaunu, bet neko tādu, par ko man stāstīja Bergs. 

Skaidra lieta - jābrauc skatīties! Madonas divu iksu Maksimā nekā jauna nebija, toties SuperNetto - tadamm! Kā dzīvas. Izpētīju piedāvājumu, un ar divām 200 gramu paciņām devos uz kasi. Mammai atkal būs viņas iecienītie saldumi - Santas speciālās atģērbtās "Gotiņas", jo pie mums ne es ne Valdis uz tām pārāk kāri neesam.

19.janvārī es devos uz Rīgu, kur apmeklēju sava dārgā brālēna Ata Jākobsona gleznu izstādi "Insomnia". 

Te mēs ar Bergu sadzeram ar jauno mākslinieku
Foto: Gints Ivuškāns; Avots: F64

Un te mēs abas niekojamies ar kanoniem.
Foto: Gints Ivuškāns; Avots: F64

Uz šo izstādi mēs devāmies kopā ar Bergu, bet pirms tam viņa man izsniedza paciņu, kas bija jau sagatavota sūtīšanai, tomēr saprotamu iemeslu dēļ pasts šoreiz varēja atpūsties. Nu tā drusciņ: tieši tik daudz (maz), cik ir viena paciņa! 

Tātad gotiņas no SuperNetto plus Berga piegādātās gotiņas, kopā saskaitīju 22 jaunus "Saldus pārtikas kombināta" Ziemassvētku papīrīšus! Pēc šī papildinājuma mana kolekcija izauga līdz 729 eksemplāriem. Smalki!

Te būs šis tas no jaunumiem, Nr 713 un Nr 717:

 

Beigās viens akmens "Saldus pārtikas kombināta" dārziņā! Var jau būt, ka es esmu vienīgā, kas lasa tautasdziesmas papīrīšu otrā pusē, bet man jau ir apnikusi nemitīgā atkārtošanās - dizains jauns, panti vecie! Dodiet kaut ko svaigu, Dainu skapis taču vēl nav iztukšots! :)

***

Un vēl, šodien man ienācās sīkpaka no Ļeva Tastevena Rīgā, kas sevi raksturo kā "kreizi" pensionāru, kas kolekcionē "Gotiņas" jau 30 gadus. Viņš esot atradis manu blogu internetā. Man par sajūsmu un dzīvām šausmām atklājās, ka Ļevam ir pāri tūkstotim dažādu "Gotiņu", no tām ap 130 - ārzemju. :) Bet tas nekas - man ir kur tiekties! It sevišķi, ja ņem vērā to, ka no viņa atsūtītajām gotiņām man jaunas ir ap 120 (tātad tagad man jau ir bez maza 850, tikai vēl neiegrāmatotas...)! Un tā esot tikai daļa no viņa "apmaiņas fonda"! Oho. Te ir paredzama turpmāka komunikācija, jo arī man ir šis tas iekrāts apmaiņai. Vēlāk par to visu uzrakstīšu vairāk un smalkāk!

***

Un vēlreiz - paldies visiem, kas sūta un kas vienkārši lasa! Lai lieli sūtījumi nenobaida tos, kam ir varbūt tikai viens papīrītis priekš manis! Visi sūtījumi ir gaidīti! Lai jums priecīgi, kaut Ziemassvētki jau garām!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru