otrdiena, 2014. gada 10. jūnijs

Saldus gotiņu iespējamais dizains

20.maijā manā kolekcijā ienācās interesantas 'Gotiņu' etiķetes, ko izstrādājusi Vides mākslas 1. kursa studente Aiga Beinaroviča. Tās gan vēl nav nonākušas ražošanā un tapušas kā uzdevums Latvijas Mākslas akadēmijā, bet kas to lai zin, varbūt kādu dienu tās nonāks veikalā, un tad būs jo sevišķi aizraujoši. Lūk, ko par savu darbu stāsta pati autore:

"Labdien, šeit būs neliels apraksts par to kāpēc tieši gotiņas un kāpēc tādā izskatā.

Studēju Latvijas Mākslas akadēmijā vides mākslu. Atbalsta kursā pie iedvesmojošā dizainera Miķeļa Baštika bija šāds uzdevums - Izvēlēties labu produktu, kam ir slikts dizains.

Par cik mana dzimtā pilsēta ir Saldus, un Saldus var lepoties ar savām gotiņu konfektēm nešauboties izvēlējos viņas. Pašreizējā situācija Saldus gotiņām etiķete ir katra savā rakstā, krāsā, tiek izmantoti dažāda veida un izmēra fonti, nav neviens vienojošs elements, kas produkta līniju padarītu atpazīstamāku. 

Sazinoties ar Saldus gotiņu pārstāvjiem, noskaidroju, ka viņiem patīk rotaļīgums, krāsainība un viens no svarīgākajiem faktoriem ir etiķešu izmaksas. Ņemot vērā šos faktoru piedāvāju savus ietinamos papīrīšus. Fonā ar stilizētiem piedevu rakstiem, priekšā logo, bet aizmugurē informāciju par ražotāju. Saglabājot kopējo krāsainību , bet tomēr vienotā stilistikā. Lai Saldus gotiņas atšķirots un pasvītrotu savu identitāti, piemēram, no Skrīveru gotiņām, papīrīšu dizainu piedāvāju lasīt vertikālā veidā, nevis kā ierasts horizontāli. Pievērsu uzmanību arī izmaksām. Šajos papīrīšos katrai garšiņai pietiek ar divtoņu druku, kas ražotājiem samazinātu izmaksas.

Drīzumā vērsīšos pie Saldus gotiņām, iespējams, šādā izskatā varēs atrast gotiņas arī veikalos.

Aiga Beinaroviča"

Aigas Beinarovičas 'Gotiņass' etiķete ar autogrāfu
----------------------------------------------

Stāsts, kā jau tas bieži notiek, sākās ar ziņotāju - šoreiz tā bija mana uzticama cīņu biedrene gotiņu jautājumos Iveta Berga-Muižniece. 30.aprīlī saņēmu no Ivetas vēstuli, tajā bija norādīta saite uz LMA 28.aprīļa skates pirmās dienas attēliem. Lūk attēls, uz kuru bija jāskatās:


Ļoti interesanti! Tobrīd gan vēl nezināju, kas ir veidojis šo dizainu, tāpēc sazinājos ar fotogrāfiju autori Zilgmu Prēdeli. Drīz vien etiķešu autores vārds bija rokā, atlika vienoties par darījumu.

Tātad, 20. maijā ļoti klasiski pie Laimas pulksteņa satiku simpātisku 'neliela auguma blondīni ar nelielu spilgti oranžu somu'. Ar darījuma detaļām var iepazīties sekojošā dokumentā:


----------------------------------------------

Nu mana kolekcija ir par 6 etiķetēm bagātāka! Paldies iesaistītajām personām!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru